Ja, daar zit je dan met een enorm vat vol zuurkool. Daar moet wel wat moois mee gedaan worden. Natuurlijk kennnen we allemaal zuurkool met wild en gevogelte, of een mooi stukje varkensvlees. Maar zuurkool gaat ook heel goed samen met vis. Een mooi stukje kabeljauw, gebakken op de huid, bijvoorbeeld. Of gerookte paling, zoals in dit recept. Wellicht niet een combi die je snel zelf zou bedenken, maar als je dit eenmaal geproefd hebt zul je merken dat het helemaal klopt. De zachte smaak van de gestoofde zuurkool gaat goed samen met de peperige Puylinzen, de rokerige paling en de warme mosterddressing. Volemdam meets Elzas, wie had dat gedacht?
Voor 4 personen
500 g. zuurkool
klein uitje, in halve ringen
2 el. ganzenvet of boter
400 g. krielaardappeltjes in de schil
150 g. gerookte paling
55 g. (Puy)linzen
paar takjes tijm
1 el. Dijon mosterd
4 el. extra virgine olijfolie
1 1/2 el. ciderazijn
Zakje lekkere slablaadjes
zout en peper
Smelt het ganzenvet op een laag vuurtje en bak hierin de uien tot ze zacht en glazig zijn. Zorg ervoor dat ze niet kleuren. Spoel de zuurkool af (hoe meer je spoelt, hoe minder zuur het wordt) en doe bij de uien. Laat drie uur op een heel zacht vuurtje (liefst op sudderplaatje) stoven. Vergeet niet af en toe te horen. Mocht het iets te hard gaan (als je zuurkool gaat kleuren), voeg dan een scheut witte wijn toe.
Begin na 2 1/2 uur met de rest van het gerecht. Zet de linzen op met gezouten water en de tijm, kook zachtjes gedurende 30 minuten. Kook de aardappeltjes in ongeveer een kwartiertje gaar. Snij de paling in stukken van ongeveer 10 cm. Maak een dressing van de olijfolie, ciderazijn, mosterd, zout en peper.
Zet een koekenpan op het vuur, verwarm daarin kort de dressing met de paling en de linzen. Serveer op de salade met aardapeltjes met ernaast een bergje zuurkool.
Gebaseerd op dit recept van Rick Stein.
Wow, dat is helemaal niet slecht! Ga van de week m’n zuurkool op jouw manier maken. Maar dan met m’n zelfontwikkelde massalaworst erbij 😉
Heerlijk. Wil alvast bestellen voor maandag!